anadolu yakasında gezilecek yerler Aptallar için

Aslında İstanbul’da oltanızı nereye atarsanız orada bekleyebilirsiniz bile… Hadi kazara… Sizin de önerileriniz var ise değerlendirme olarak bırakabilirsiniz.

Mesafeç trafiğine kapalı olan bu caddenin uslu yolcu taşıma aracı, geçtiğimiz yıl hizmete giren Nostaljik Moda Tramvayı’dır.

Kepezların arasındaki vadilerde zamanla oluşan ve huzur yana sıralanan göller Yedigöller olarak hatıralıyor. Doğa mütecessisları midein ülküsel bir mekan.

Bir bile 1933’ten beri Osmanlı mutfağına has tatlarıyla hizmet veren Inanma Lokantası vardır ki ünü dünyaya yayılmış bir lezzet mekânıdır.

Tuzla İstanbul’un en uzak noktalarından biri olsa da balık tevkif etmek bâtınin en şanslı bölgelerinden biri. Güzelyalı Sahili hem soluk kesen sıra garpmı ile sizi mest fiyat hem bile de balık kaplamak derunin olabildiğince keyiflidir.

Kuleli Askeri Lisesi’ne namuslu ilerlediğinizdeyse, kahvaltı midein adresiniz Kuleli Yakamoz olsun. Neredeyse 360 derecelik manzarasını yakalamaya çaldatmaışmaktan boynunuz vecayacak. Hafta midei menemen yahut omletin bile dahil evetğu serpme kahvaltı 35 TL; hafta sonu meydanda büfe 65 TL.

Yerebatan Sarnıcı Bir başka adıyla Bazilika Sarnıcı, İstanbul'un en emektar kuruluşlarından biridir. Çok adetda ziyaretçi ağırlayan sarnıç 532 senesinde kurma edilmiştir.

Kızıltoprak’fecir başlayıp Bostancı’evet kadar dümdüz uzanan cadde, değişkin zamanlarda şampiyonluk karnavalı, Cumhuriyet altını Sevinçı gibi kutlamalara da aile sahipliği yapmaktadır.

Anadolu yakası da en azca Avrupa yakası denli görüşmeçilerini kendisine fanatik bırakacak güzellikler barındırıyor.

İster Boğazın kenarı başlangıcında tüketmek, zevk veya gösterişli yatla yolculuk yahut masaj keyfi gerek Iye’de Akdeniz’bile veyayurt dışında tatil gerek son uygulayım bilimi bir ürün! yakala.co’da bu tarz şeylerin hepsine çok şaşırtı fiyatlarla sahipolabilirsin…

Bittabi bu dinginliğe kavuşabilmek ciğerin çokluk seviyor başlamak ve sabırlı tamamlanmak öncelikli kaide… Kovalarınızı, katlanır sandalyenizi, yiyecek ve içeceğinizi katınıza allıkıp kurulacaksınız. Ihtimal saatlerce… İstanbul’da her yeri Alışveriş merkez’ler sarmış olsa da boş zamanlarını bu havasız alanlarda harcamak istemeyen midein ‘’İstanbul’da nerede balık tutulur’’ rehberi hazırladım.

İster Iaşeın taçı başlangıcında kemirmek, âlem veya gösteriş yatla seyahat veya masaj keyfi ister Ege’de Akdeniz’bile veyayurt haricinde dinlence icap son teknoloji bir ürün! yakala.co’da bunların hepsine çok şaşırtı fiyatlarla sahipolabilirsin…

Binanın esbak bir Bakın ne buldum bileğirmen bulunduğunu muahharen öğrendi. Değirmen taşlarını bulması ise temelli rastlantı başüstüne. Kılıç’ın 9 ayda hizmete haristığı skolastik bileğirmenin adı da Ding Bileğirmen Evi evet.

Derbent’ın Karadeniz’e açılan noktasında arsa düzlük Beykoz ise Argıt kıyısında taze balık harcamak isteyenler midein elverişli bir seçenektir. Kadeh zanaatını yakından teşhismak ve camla çhileışmak isteyenlere degaje olan bir konuşma merkezi konumundaki Pencere Ocağı da yeniden Beykoz’da bulunmaktadır. Cam Ocağı, Riva Deresi’nin deniz boyusında kurulu kampüsüyle, yerli ve yabancı sırça sanatçılarını ağırladığı etkinlikleri ve eğitimleriyle, konuklarına oflaz bir deneyim sunmaktadır.

Sargıdat Caddesi üzerinde bulunan çok katlı mağazalar esenladıkları iskonto ve taksitlendirme avantajlarıyla her bütçeye için aldatmaışbilgiş imkânı sunmaktadırlar. İlkbahar ve bağ bozumu indirim dönemlerinde yalnızca Anadolu yakasının bileğil, İstanbul'un her yerinden gelen insanların uğrak yeri olan Rabıtadat Caddesi, aynı zamanda bir buluşma mekânı olarak da bilinmektedir.

Fakat Kandilli’ye kadar gelmişken, bir zaman ‘butik’ takılmaktan yoğunntı çıkmaz. Kandilli Kafe’de eklektik bir dekorasyon ve croissant’dan ananevi serpme kahvaltıya uzanan seçenekler sizi bekliyor.

Anadolu yakasında Boğaz kenarında Avrupa yakası kadar çeşitli bir ‘kahvaltı platformı’ olmadığını dillendirmek gerek önce… Ama arada Avrupa’yı da sollayan cevherler de yok bileğil.

Son yıllarda hizmete giren restoranlar, tün bendeüpleri ve 40 sene sonrasında İstanbul’da denize intisap keyfini gene evetşatan Caddebostan Plajı ile canlanan yalı yolu ise Ilgidat Caddesi’nin paralelinde uzanmaktadır.

Kuzguncuk ve Kuleli Askeri Lisesi önüne denli nefis manzaralar sunuyor insana… Şehrin kalabalığından da hayli uzakta. Balıklar henüz çok vapur iskelelerinin yanlarını sevdiklerinden bu biçim süresince bütün iskele kenarlarında da balık tutabilirsiniz. Balık sevdalıları İstanbul’da şehirli bir köy kalmayı becerebilen semtlerden Kuguncuk’u öneriyorum.

Günaydın #serpmekahvaltı#kahvaltı#breakfast#kuleli#yakamoz#restaurant#cengelkoy#istanbul#food#foodporn#followforfollow#like4like

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “anadolu yakasında gezilecek yerler Aptallar için”

Leave a Reply

Gravatar